fbpx

Onur TOPAÇ

Onur Topaç teknoloji yatırımları yapan Boğaziçi Ventures girişim sermayesi yatırım komitesi üyesi olarak görev almaktadır. Türkiye’nin önde gelen teknoloji girişimcilerinden ve seri yatırımcılarındandır.

1990 yılında İstanbul’da doğan Onur Topaç, 2009 yılında Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra 2013 yılında Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans eğitimi almıştır. Ardından Özyeğin Üniversitesi’nde Finans Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

2008 yılında Gedik Yatırım’da internet sitesi sorumlusu olarak finans kariyerine başlayan Onur Topaç, 2012 yılında Londra’da FXCM şirketinde staj yapmıştır. 2013 yılında, Gedik Yatırım’da Yatırım Bankacılığı bölümünün kuruluş safhasında görev almıştır.

Teknolojik dönüşümün öncüsü olan Sayın Topaç,  2015 – 2017 tarihleri arasında HUB Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de Genel Müdür olarak  görev yapmıştır. Onur Topaç 25.10.2017 tarihi itibariyle Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ de  CEO olarak görev yapmaktadır.  Sayın Topaç aynı zamanda  Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Gedik Yatırım Holding A.Ş., Marbaş Menkul Değerler A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaya devam etmektedir. Bireysel olarak teknoloji yatırımlarına ve girişimlerine destek olmaya yönelmiş, sonucunda da 2015 yılı itibariyle Melek Yatırımcı olarak bunu lisanslı düzeyde  yapmaya başlamıştır.

Scroll to Top