fbpx

Ersin Pamuksüzer

Ersin Pamuksüzer “The LifeCo Well-being’’ şirketinin ve “SAF” markasının kurucusudur. Aynı zamanda StartersHub ve Angel Effect’in de kurucusu ve Başakşehir Living-Lab’in yönetim kurulu başkanıdır.

Kariyerine 1981’de İsveç’deki Ericsson Telecommunications şirketinde başlayan Pamuksüzer uzun yıllar Ericsson Türkiye’nin genel müdürlüğünü üstlenmiştir. Ericsson’daki kariyerini 2002’de sonlandırdıktan sonra sağlıklı ve iyi yaşam sektörüne yönelmiştir. 1993’te Ericsson Türkiye’de bulunduğu sırada Türkiye’nin ilk GSM operatörlerinden biri olan Turkcell’in kuruluşuna öncülük etmiştir. 2006 yılına kadar da Turkcell’in yönetim kurulu üyesi olarak telekom sektörünün gelişiminde önemli rol oynamıştır. İş dünyasında edindiği bilgi ve deneyimleri girişimcilik dünyasına taşıyan Ersin Pamuksüzer, girişimlere başlangıç, gelişme ve birçok süreçte mentorluk, yatırım ve yönetim kurulu üyeliği gibi farklı destekler sağlamış ve sağlamaya devam etmektedir. 

İş dünyasında geçen 20 yıldan sonra, yeni, daha sağlıklı ve iyi yaşam yollarını araştırmaya başlamıştır. Kendi deneyim ve araştırmalarının sonucunda yarattığı yaşam stilinin çevresi tarafından yüksek ilgi gördüğünü fark eden Pamuksüzer, bunu bir şirkete dönüştürmeye karar verdi ve 2005 yılında sağlıklı ve iyi yaşam terapileri ve doğal tedavi servisleri sunan LifeCo’yu kurmuştur. Hemen ardından 2006 yılında vegan lezzetler sunun restoran SAF’ı da hayata geçirmiştir. Uluslararası prestijlere sahip olan bu iki şirketin müşterilerinin %60’ını başta Avrupa olmak üzere yurtdışından gelen misafirler oluşturmaktadır. 

Türkiye girişimcilik ekosisteminin ilk hızlandırma programlarından biri olan Startup Bootcamp İstanbul’un kurucusudur. Girişimcilik ekosisteminin ihtiyaçlarını gözlemleyip ekosistemin gelişimi ve globalde başarı hikayelerinin oluşturulması amacıyla $10M fon büyüklüğü ile StartersHub’ı hayata geçirmiştir. Bölgenin önemli ekosistem oyuncularından olan StartersHub bugüne dek 65’in üzerinde yatırım gerçekleştirmiş, hızlandırma ve destek programlarıyla yüzlerce girişimin gelişimine katkı sağlamıştır. 

Ersin Pamuksüzer’in İsveç’teki Linkoping Üniversitesi’nden Elektronik Mühendisliği ve Upsalla Üniversitesi’nden MBA olmak üzere iki tane lisansüstü derecesi bulunmaktadır. 

Scroll to Top